Guterres: Rušenje palestinskih objekata doseglo najviši nivo u posljednje četiri godine

0
54

Generalni sekretar Ujedinjenih nacija (UN) Antonio Guterres rekao je da je uništavanje i zauzimanje palestinskih stambenih objekata od izraelskih vlasti na okupiranoj Zapadnoj obali, uključujući Istočni Jerusalem, dostiglo najviši nivo u posljednje četiri godine, prenosi Anadolu Agency (AA).

U govoru povodom Međunarodnog dana solidarnosti s palestinskim narodom, Guterres je skrenuo pažnju na nastavak izraelskih planova širenja i naseljavanja na palestinskim teritorijama.

Navodeći da Izrael planovima proširenja i naseljavanja krši međunarodno pravo, Guterres je izjavio da su uništavanje i zauzimanje palestinskih stambenih objekata od strane izraelskih vlasti na okupiranoj Zapadnoj obali, uključujući Istočni Jerusalem, dostigli najviši nivo u posljednje četiri godine.

Guterres je dodao da bi samo dvodržavno rješenje donijelo održivi mir u regiju.

Izvor: saff.ba


Islam PRESS pratite putem Facebook | Twitter | Android| iPhone

Stavovi iznešeni u ovom tekstu su autorovi i moguće je da isti ne predstavljaju stavove naše redakcije.
Komentari su vlastita mišljenja autora i redakcija zadržava pravo brisanja vulgarnih i uvredljivih komentara.

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime

Ova web stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.