Zvanični mediji Ahraru-Šama, koji je dio koalicije Džejšul-feth, upravo javljaju da su u potpunosti ovladali strateškim selom i lokacijom al-Mashrifah u kojem je bio prisutan i (vojno) ukopan veliki broj pro-režimskih Assadovih boraca.
Borbe za pomenuto selo navodno su se vodile od sinoć i da bi konačno palo prije par minuta, uprkos režimskom pokušaju kontra-ofanzive i intenzivnim ruskim zračnim udarima.
Vijest su prenijeli mnogobrojni aktivisti koji smatraju da su mudžahidi, uprkos očitoj žrtvi, izvojevali veliku pobjedu nad režimom i njegovim saveznicima.
Prema njihovim riječima, jedini preostali korak potreban za deblokadu grada je obližnja, dobro utvrđena i velika režimska artiljerijska baza kojom je potrebno ovladati.
Mudžahidi trenutno žestoko granatiraju ovu bazu te se pripremaju na jurišni napad. Pro-režimski izvještaji govore kako će ova baza u svakom slučaju biti ”tvrd orah” neprijatelju.
تقدم مدرعات المجاهدين على مواقع المليشيات الطائفية في قرية الشرفة#أحرار_الشام#عدسة_أحرار_الشام#حلب pic.twitter.com/TQr8FG08wL
— عدسة أحرار الشام (@Ahrar_lens) August 1, 2016
انطلاق المجاهدين لاقتحام مواقع المليشيات الطائفية في قرية الشرفة#أحرار_الشام#عدسة_أحرار_الشام#حلب pic.twitter.com/aDINFF97Zq
— عدسة أحرار الشام (@Ahrar_lens) August 1, 2016
Uskoro više…
(Vijesti iz Sirije)