Više hiljada demonstranata, pristalica opozicije, opkoliko je danas zgradu parlamenta u Tirani, zahtevajući ostavku vlade i raspisivanje vanrednih izbora.
ALBANIA PROTEST:Opposition protesters hold a rally asking for fresh parliamentary elections and accusing the government of being corrupt and having links to organized crime.
Gepostet von RT am Dienstag, 5. März 2019
Albanski mediji prenose da su predstavnici opozicije zapalili gume pred zgradom parlamenta i uzvikuju: “Ramo, odlazi!”.

Hiljade demonstranata koji podržavaju opoziciju okružili su parlament, tražeći ostavku vlade i prevremene izbore i optužujući vladu za korupciju i veze sa kriminalom.

Zgradu parlamenta u Tirani od jutros okružuje i bodljikava žica kao i stotine policajaca
Albaniski mediji su ranije izvestili da je Tirana od ranog jutra praktično pod policijskom opsadom s obzirom da je uporedo sa zasedanjem parlamenta zakazan i opozicioni protest pa su poslanici većine u zgradi skupštine počeli da se okupljaju sat vremena pre početka sesije, da bi izbegli susret sa demonstrantima.
Jake policije snage, kako se navodi, blokirali su pešake i prolaznike između Umetničke galerije i Ministarstva unutrašnjih poslova.
Svako ko je želeo da prođe kroz “zabranjenu zonu” morao je policiji da pokaže ličnu kartu.